نرم‌افزارها  >  نرم افزار ANSYS  >  ارزیابی کیفیت مش در Workbench
ارزیابی کیفیت مش در Workbench

همواره بررسی کردن کیفیت مش یکی از مواردی بوده است که بیشتر کاربران Workbench با آن به مشکل بر می­ خورند. در این متن سعی شده است که به بررسی قابلیت Mesh Metrics که از نسخه 12 نرم افزار ارائه شده است به پردازیم و برخی از کاربردهای آن را بیان کنیم. در ادامه برخی جزییات مربوط به آن را بیان می­ کنیم. همان طور که در شکل زیر نشان داده شده است ویژگی Mesh Metrics بعد از ایجاد مش در قسمت statistics از زیر مجموعه­ هایDetails of Mesh در دسترس است.

در این قسمت 7 قابلیت ارائه شده است:

Element Quality، Aspect Ratio، Jacobian Ratio، Warping Factor،Parallel Deviation و Maximum Corner Angle and Skewness

 

حالت پیش فرض آن None است تا این قابلیت را در حالت غیر فعال قرار دهد. با فعال گزینه مورد نظر می­ توان مش تمام بدنه­ ها را بررسی کرد. البته هر یک از Body های از سرشاخه Geometry به صورت جداگانه قابل بررسی می­باشند ولی باید گزینه Mesh Metrics مورد نظر را از زیر مجموعه Details of Mesh تغییر داد و بعد به سراغ Body مورد نظر رفت. توجه شود که اطلاعات ارائه شده در این بخش به رنگ خاکستری می­ باشند که نشان دهنده این امر است که قابل تغییر نمی ­باشند.

 

بعد از انتخاب گزینه مورد نظر نمودار میله­ای در زیر محیط گرافیکی ایجاد می­ شود.

این نمودار تمام المان­های که مورد استفاده واقع شده ­اند را نشان می­ دهد. محور X مقدار عددی کیفیت Mesh Metrics و محور Y (به صورت پیش فرض) تعداد المان­های که از یک کیفیت خاص برخودارند را نشان می ­دهد. به کمک گزینه Controls که در گوشه بالا سمت چپ نمودار قرار دارد می­ توان تنظیمات مربوط به نمودار را تغییر داد.


 

اگر بر روی یکی از ستون­های نمودار میله ­ای Mesh Metrics کلیک کنیم المان­های مربوط به آن ستون که دارای کیفیت مش یکسانی می­ باشند در محیط گرافیکی نمایان می­ شوند و بقیه المان­ها به شکل شفاف­ تری نشان داده می­ شوند. در ضمن می­توان به کمک کلید Ctrl همزمان چند ستون را انتخاب کرده و به بررسی المان­های مربوطه پرداخت.

ترجمه و تدوین:

آرش دبیرزاده

منبع:

www.edr.no