مقاله ها

ICEM-CFD ابزار قدرتمندی برای ایجاد مش و شبکه محاسباتی برای شبیه‌ سازی ‌های المان ‌محدود است که در نرم ‌افزارهای مختلف همچون CFX, FLUENT از نتایج آن استفاده می‌شود. این نرم‌افزار به صورت یکپارچه همراه با دیگر نرم‌افزارهای تحلیل در بسته نرم‌افزاری  ANSYS ارائه می شود که منجر به سهولت استفاده از آن در ترکیب با نرم‌افزارهای دیگر خواهد شد ICEM-CFD در مقایسه با نرم‌ افزار متداولGAMBIT ، قابلیت های بیشترو مناسب‌تری جهت تولید شبکه بر روی هندسه‌های مختلف از جمله هندسه‌های پیچیده را داراست. توانایی ایجاد، تغییر، و بهبود مش سازه همراه با تنظیمات پیشرفته، و ارتباط با انواع مختلف نرم‌افزارهای مکانیک (دینامیک) سیالات محاسباتی (CFD) و تحلیل اجزای محدود   (FEA) از جمله مزایای این نرم‌افزار است.

آموزش ICEM، آموزش ICEM-CFD، آموزش ANSYS

ICEM-CFD  مش ‌بندی سازه‌ ها با هندسه پیچیده را تا جای ممکن به نحوی انجام می‌دهد که نیاز به ترمیم مش وجود نداشته باشد. لبه‌ها، شکاف‌ها، سوراخ‌ها، و فاصله بین دو قطعه یا هم‌ پوشانی آن ها شناسایی شده و مشکلی در مش ‌بندی ایجاد نمی‌کند.

دوره مذکور در قالب 24 ساعت تدوین شده و سرفصل دوره به شرح زیر می باشد:

ردیف

عنوان سرفصل

1

معرفی و آشنایی با کلیات نرم‌افزار ANSYS ICEM

2

تعمیر هندسه ورودی

3

شبکه‌ بندی دو بعدی

4

شبکه‌ بندی چهاروجهی  (Tetra Meshing)

5

شبکه‌ بندی منشوری  (Prism Meshing)

6

شبکه‌ بندی شش ‌وجهی  (Hexa Meshing)

7

شبکه‌ بندی ادغام شده چهاروجهی - شش‌وجهی  (Hybrid Meshing)

8

آماده ‌سازی شبکه‌ برای گرفتن خروجی

9

خروجی برای نرم ‌افزارهای محاسباتی

 

تقویم دوره های پیش رو

این مرکز آمادگی دارد علاوه بر برگزاری عمومی دوره های تخصصی، با توجه به درخواست علاقمندان دوره های مورد نظر را به صورت خصوصی در  محل آموزشگاه و یا محل مورد نظر متقاضیان محترم برگزار نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 66063718 - 021 تماس حاصل نمایید.

جهت شرکت در دوره ثبت نام اینترنتی الزامی است.

برای ثبت نام به بخش ثبت نام سایت مراجعه نمایید.