آموزش نرم افزارANSYS Autodyn

AUTODYN يک نرم افزار تحلیل عددی براي مسائل ديناميکي غيرخطي تحت بارهای شدید و نرخ کرنشهای بالاست. اين نرم‌افزار در  ابتدا با معرفي Autodyn-2D در سال ۱۹۸۶ توسط شرکت Century Dynamics براي مسايل ديناميک غيرخطي عرضه شد. در سال ۱۹۹۱ ، Autodyn-3D مشابه با Autodyn-2D معرفي گرديد. آخرین نسخه مستقل آن،  نسخه ۶.۱ اين نرم افزار بود که در سال ۲۰۰۵ توسط اين شرکت عرضه شده است. پس از آن و با خریدن این شرکت توسط شرکت Ansys، نسخه هاي تکامل یافته نرم افزار AUTODYN به شکل یک مجموعه در محیط Workbench  نرم افزار ANSYS ارائه می شود.

این نرم افزار از روش حل صريح براي حل طيف وسيعي از مسايل غيرخطي در ديناميک جامد، سيال و گاز استفاده مي کند. اين نوع از برنامه ها، به عنوان يک هيدروکد ( Hydrocode) تلقي مي شود.

 هيدروکدها طيف وسيعي از مسائل مکانيک محيط پيوسته را دربرمي گيرند. شروع فعاليت در اين زمينه به اواخر دهه ۱۹۵۰ در آزمايشگاه  لوس آلاموس باز مي گردد. در اين زمان پديده هاي برخورد فولاد با فولاد و آلومينيوم با آلومينيوم در سرعتهاي ۵.۵  و ۲۰ کيلومتر در ثانيه مورد بررسي قرار گرفت. از آنجايي که در اين سرعتها فشاري که در لحظه برخورد ايجاد مي شود چند ده برابر استحکام مواد است ميتوان مواد را داراي خواص هيدروديناميکي فرض کرد. این فرض بدان معناست که می توان از استحکام ماده در برابر فشار وارده صرف نظر کرد. در هيدروکدها، پديده مورد بررسي بشدت وابسته به زمان بوده و شامل هندسه غير خطي (تغيير شکلها و نرخ کرنشهاي بزرگ) و هم رفتار غير خطي مواد (پلاستيسيته ، شکست، سخت شوندگي و نرم شوندگي کرنشي، معادلات حالت چند فازي) هستند.

آموزش نرم افزارANSYS Autodyn

2,250,000 تومان

AUTODYN يک نرم افزار تحلیل عددی براي مسائل ديناميکي غيرخطي تحت بارهای شدید و نرخ کرنشهای بالاست. اين نرم‌افزار در  ابتدا با معرفي Autodyn-2D در سال 1986 توسط شرکت Century Dynamics براي مسايل ديناميک غيرخطي عرضه شد. در سال 1991 ، Autodyn-3D مشابه با Autodyn-2D معرفي گرديد. آخرین نسخه مستقل آن،  نسخه 6.1 اين نرم افزار بود که در سال 2005 توسط اين شرکت عرضه شده است. پس از آن و با خریدن این شرکت توسط شرکت Ansys، نسخه هاي تکامل یافته نرم افزار AUTODYN به شکل یک مجموعه در محیط Workbench  نرم افزار ANSYS ارائه می شود.

این نرم افزار از روش حل صريح براي حل طيف وسيعي از مسايل غيرخطي در ديناميک جامد، سيال و گاز استفاده مي کند. اين نوع از برنامه ها، به عنوان يک هيدروکد ( Hydrocode) تلقي مي شود.

 هيدروکدها طيف وسيعي از مسائل مکانيک محيط پيوسته را دربرمي گيرند. شروع فعاليت در اين زمينه به اواخر دهه 1950 در آزمايشگاه  لوس آلاموس باز مي گردد. در اين زمان پديده هاي برخورد فولاد با فولاد و آلومينيوم با آلومينيوم در سرعتهاي 5.5  و 20 کيلومتر در ثانيه مورد بررسي قرار گرفت. از آنجايي که در اين سرعتها فشاري که در لحظه برخورد ايجاد مي شود چند ده برابر استحکام مواد است ميتوان مواد را داراي خواص هيدروديناميکي فرض کرد. این فرض بدان معناست که می توان از استحکام ماده در برابر فشار وارده صرف نظر کرد. در هيدروکدها، پديده مورد بررسي بشدت وابسته به زمان بوده و شامل هندسه غير خطي (تغيير شکلها و نرخ کرنشهاي بزرگ) و هم رفتار غير خطي مواد (پلاستيسيته ، شکست، سخت شوندگي و نرم شوندگي کرنشي، معادلات حالت چند فازي) هستند.

توضیحات

سرفصل دوره  آموزش نرم افزارANSYS Autodyn  در قالب ۴۰ ساعت به شرح زیر است:

ردیف سرفصل
۱ آشنایی با روش حل صریح
۲ آشنایی با محیط Workbench و بخش AUTODYN در آن
۳ حلگر اویلری چند ماده­ای(تخریب قوطی پر از مایع)
۴ اصول کار در AUTODYN(برخورد دو بعدی، رفتار سازه تحتبار ناگهانی، …)
۵ مدل­‌های مواد
۶ ارتباط AUTODYN  و Workbench(انفجار کپسول گاز خانگی)
۷ حلگر اویلری انفجار(انتشار موج فشاری در فضای آزاد)
۸ آشنایی با حلگر ALE
۹ حلگر بدون شبکه  SPH
۱۰ پردازش موازی

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش نرم افزارANSYS Autodyn”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *