معرفی نرم افزار Solid Edge

معرفی نرم افزار Solid Edge

معرفی نرم افزار Solid Edge

sedge1مدل سازی سریع و قدرتمند، محیط مونتاژ بی نظیر، استخراج نقشه های دو بعدی استاندارد، ورق کاری دقیق، یادگیری ساده و صدها توانایی دیگر، همه و همه در دستان شماست، اگر به جمع هزاران کاربر نرم افزار Solid Edge در سرتاسر دنیا بپیوندید.

در محیط های زیبا و جذاب این نرم افزار قادر خواهید بود با در اختیار داشتن چندین دستور قدرتمند و در عین حال ساده تجسمات خود را در طراحی یک قطعه یا یک مجموعه به واقعیت تبدیل کرده و مدارک فنی مستندی از طرحتان ایجاد نمایید. از طرفی اگر دنبال مهندسی مجدد (مهندسی معکوس) می باشید و قصد دارید از یک قطعه یا مجموعه ی در اختیارتان، تولید مجدد کنید باز هم Solid Edge را به کمک بگیرید تا دقت و سرعتتان در رسیدن به هدف بصورت چشمگیری بالا رود.

جهت آشنایی با سایر نرم‌افزارهای CAD کلیک کنید

اساس مدل سازی در این نرم افزار solid می باشد ولی جهت مدل کردن سطوح پوسته ای پیچیده از دستورات Surface نیز می توان استفاده نمود. از طرفی توان Solid Edge در طراحی مدل های ورق کاری بسیار قابل تحسین است و دارای دستورات متعددی برای ورق کاری های ساده تا پیچیده می باشد . اما قویترین ماژول SolidEdge محیط مونتاژ (Assembly) آن می باشد و به سادگی می توان تک تک قطعات مدل شده را بر روی هم مونتاژ نموده و در آنجا هر یک از قطعات را از جهت نحوه انجام وظیفه در مجموعه بررسی نمود و در صورت نیاز، اصلاح یا بهینه نمود؛ در نهایت با اعمال انواع قیدهای حرکتی مجموعه را بصورت دینامیکی شبیه سازی کرد و حتی می توان از حرکت طرح با فرمت های ویدئویی استاندارد، فیلم تهیه نمود. برای مثال می توان در محیط قالب سازی این نرم افزار از ابتدا یک قطعه را طراحی نمود سپس همانجا قالب تولیدی قطعه را طراحی نمود و از جهت درستی قالب و خروج قطعه سالم از آن تحلیل و بهینه نموده، سپس حرکت باز و بسته شدن قالب را با استفاده از قیدهای حرکتی موجود به قالب اعمال کرده و در نهایت یک فیلم ویدویی کامل از مجموعه قالب و نحوه کارکرد آن تهیه کرد و بعنوان پروژه قبل از ساخت به مشتری یا کارگران فنی کارگاه ارایه نمود.

از دیگر مزایای Solid Edge می توان وجود چندین بسته نرم افزاری مکمل آن مانند قطعات استاندارد یا قطعات مربوط به قالب را نام برد.
به این مطلب امتیاز دهید.