ANSYS Discovery چیست؟

Ansys Discovery ابزاری برای کاوش در طراحی و نوآوری

طراحان با استفاده از این محیط نرم ­افزاری که مقدمه ای برای محصولات نسل جدید تحلیل های مهندسی به صورت زمان واقعی (Real Time) و زنده (Live) است، می­توانند در جزییات طراحی خود عمیق تر شوند، ایده های خود را بهبود بخشیده و شبیه سازی های فیزیکی متعددی را ارائه دهند تا شرایط دنیای واقعی را با دقتی مشابه با سایر محصولات شاخص ANSYS تحلیل کنند.

Ansys Discovery Live به جای پیروی از رویکرد سنتی و مرحله به مرحله “مدلسازی- مش- بارگذاری- حل” ، از فناوری های جدید پردازش برمبنای GPU استفاده می کند تا امکان انجام تحلیل های متعدد فراهم گردد.

تحلیل های سازه ای

بدون توجه به پیچیدگی مدل، شما امکان مشاهده فوری توزیع تنش را خواهید داشت. همچنین این امکان را دارید که از محیط Ansys Mechanical برای حل شبیه سازی استفاده کرده و سپس به بهینه سازی و بهبود موضعی در سازه بپردازید.

تجزیه و تحلیل سیالات

در این تحلیل ها این امکان را دارید، هنگام به روزرسانی پارامترهای ورودی یا به روز رسانی هندسه ، فوراً شکل جریان­ها را ببینید و بازخورد فوری Ansys Discovery از عملکرد طراحی خود را مشاهده کنید.

تجزیه و تحلیل حرارتی

در این تحلیل ها این امکان را دارید، فوراً ارزیابی کنید که چگونه تغییرات ورودی های حرارتی ، مواد و شرایط سرمایش بر عملکرد حرارتی طرح شما تأثیر می گذارد.

مدل سازی هندسه

فناوری مدل سازی Discovery و مجموعه ابزارهای متنوع به شما امکان می دهد هندسه وارد شده را بدون پیچیدگی مربوط به سیستم های مدلسازی سنتی، به راحتی ایجاد کرده و اصلاح کنید. قابلیت های مدل سازی کامل به کاربران اجازه می دهد تا مدل هایی را برای هر نوع شبیه سازی آماده کرده یا مدل های ویرایش را برای بهینه سازی شبیه سازی شما ایجاد کنند.

نتیجه:

  • Ansys Discovery گام بعدی شرکت ANSYS و نسل جدید ابزارهای آن است. سرعت پیشرفت محاسبات و تعاملی که Discovery Live به بازار آورده است می تواند گردش کار را در هر سازمانی که از آن استفاده می کند تغییر دهد.
  • چگونه باعث افزایش سرعت تغییر در تحلیل ها در سازمان می­شود؟ پاسخ این است که Discovery Live به کاربران امکان می دهد تا با پارامترهای اساسی هندسه، مواد و شرایط استفاده به صورت همزمان، برخط و واقعی آزمایش کنند تا راه حل بهینه ای را برای یک مشکل مهندسی شناسایی کنند.
  • شرکتANSYS با استفاده از Discovery Live موفق شده است بهترین فناوری مدل سازی سریع SpaceClaim را با حل کننده های Discovery Live مجهز به GPU ترکیب کند ، تا بتواند سیستمی را ایجاد کند که به شما امکان می دهد ایده ها و مفاهیم جدید را به سرعت امتحان کنید.
  • این ویژگی ها بسیار مفید است ، اما با Ansys Discovery جدید ، فقط امکان شبیه سازی سریع را به دست نمی آورید. چیزی که شما به دست می آورید درک بسیار عمیق تری از رفتار یک محصول است. نوعی درک که معمولاً با ابزارهای شبیه سازی سنتی به کندی دریافت می­شد ولی الان با Ansys Discovery بصورت برخط و سریع قابل مشاهده است.
  • این ویژگی ها بسیار مفید است ، اما با Ansys Discovery جدید ، فقط امکان شبیه سازی سریع را به دست نمی آورید. چیزی که شما به دست می آورید درک بسیار عمیق تری از رفتار یک محصول است. نوعی درک که معمولاً با ابزارهای شبیه سازی سنتی به کندی دریافت می­شد ولی الان با Ansys Discovery بصورت برخط و سریع قابل مشاهده است.

کاوش طراحی تعاملی با استفاده از شبیه سازی بی‌درنگ رفتار جریان سیال در یک شیر کنترل جریان

 

 

تجزیه و تحلیل ساختاری مجموعه Advenchair در Ansys Discovery

جهت دانلود جدید ترین نسخه نرم افزار ANSYS کلیک کنید

با عضویت در کانال تلگرامی iransys از آخرین اخبار مجموعه مطلع باشید!

به این مطلب امتیاز دهید.