بهینه سازی دمای دیواره Enclosure توربوکمپرسور

compres

توربو کمپرسور ها برای تولید گاز با فشار بالا در صنایع مختلف کاربرد دارند. به دلیل تولید گرمای زیاد، مسئله خنک سازی خود توربوکمپرسور و محیط اطراف آن اهمیت بسیار بالایی دارد. همچنین ابزار دقیقی که برای اندازه گیری پارامترهای مختلف روی دیواره Enclosure نصب می شوند در محدوده دمایی مشخصی کارآرایی دارند.

هدف پروژه بهینه سازی دمای دیواره Enclosure توربوکمپرسور:

بررسی توزیع دمای دیواره یک نوع Enclosure و ارائه راهکار جهت مینیمم شدن این دما است. جریان هوای فن در داخل Enclosure در محیط ANSYS Fluent مدلسازی شده است و دمای دیواره با در نظر گرفتن انتقال حرارت اجباری در دیواره Enclosure و همچنین تابش ناشی از دمای بالای پوسته توربوکمپرسور بدست آمده است. در نظر گرفتن انتقال حرارت تابشی، سبب غیرخطی شدن مسئله و افزایش زمان تحلیل می شود. در ادامه، با تغییر زاویه و مکان فن های ورودی و همچنین تغییر بفل های خروجی، چند طرح برای بهینه سازی و کاهش دمای دیواره ارائه شده است..  سپس توزیع دمای دیواره Enclosure  با فرض وجود عایق  در دیوارهمحاسبه شده   است. این تحلیل ها با در نظر گرفتن دو و سه لایه عایق بین سطح داخلی و خارجی دیواره تکرار شده است.

 

تاثیر دمای بخش داغ توربوکمپرسور (نازل-وین) بر دمای Enclosure نیز در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است. در این راستا، مسئله در دو حالت با عایق و بدون عایق (در اطراف بخش داغ)  تحلیل شده است. همچنین در حالت با عایق، افزایش دمای پوسته توربوکمپرسور بر اثر اضافه کردن عایق نیز بررسی  شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید