تحلیل گرمایش هوای داخل مبدل توسط دو سیستم آبگرد و هواگرم

هدف از این پروژه گرم کردن هوای داخل یک محفظه توسط دو سیستم هواگرم و آبگرد می‌باشد. در ادامه نحوه عملکرد هریک از این دو سیستم و نحوه شبیه‌سازی آن‌ها توضیح داده می‌شود :

  • سیستم هواگرم

در این سیستم هوای گرم از محل ورودی وارد محفظه شده و هوای داخل را شروع به گرم کردن می‌کند. با توجه به سرعت و دمای ورودی هوا میزان گرم شدگی هوا در یک زمان مشخص در محفظه متفاوت خواهد بود. در نتیجه برای رسیدن به دمای مشخص در محفظه باید دبی هوا و دمای ورودی مقدار مشخصی داشته باشد. از دو سنسور دما در میانه و قسمت بالایی محفظه جهت اندازه‌گیری این کمیت استفاده می‌شود.

  • سیستم آبگرد

در این سیستم، آب گرم پمپ شده از میان چهار ژاکت آبی که اطراف مبدل را پوشانده‌اند هوای داخل مبدل را شروع به گرم کردن می‌کنند. همانند سیستم هواگرم دو سنسور برای اندازه‌گیری دمای هوای داخل مبدل استفاده شده است.

برای هردو سیستم شبکه‌بندی در نرم‌افزار ANSYS ICEM CFD انجام شده است. برای مدل‌سازی سیستم هواگرم از هندسه متقارن سه بعدی و برای سیستم آبگرد از هندسه متقارن محوری استفاده شده است. شبیه‌سازی در نرم‌افزار ANSYS Fluent انجام شده است. در سیستم هواگرم شبیه سازی برای ۲۵ دقیقه انجام شده و دمای بیشینه روی دیواره جانبی برای زمان‌های مختلف گزارش شده است و در سیستم آبگرد شبیه‌سازی برای ۱۵ دقیقه انجام شده و دمای خروجی و توان برای زمان‌های مختلف ارائه شده‌است.

کلمات کلیدی:

مبدل حرارتی- سیستم آبگرد- سیستم هواگرم- انسیس فلوئنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید